MASTERVOLT Charge Mate Pro 40

MASTERVOLT uvádí na trh nový výrobek - CHARGE Mate Pro 40, polovodičové relé pro efektivní nabití dvou baterií z jednoho zdroje

CHARGE Mate Pro 40  je konstruován pro vozidla se dvěma bateriemi v systému, jenž používá pouze jeden zdroj nabíjení. Inteligentní relé spojuje obě baterie při nabíjení, ale drží je izolované od sebe navzájem. Při vybití jedné z nich se výrazně snižuje riziko vybitou obou baterií.

Mastervolt, holandský lídr v oblasti námořních a mobilních energetických systémů s potěšením oznamuje uvedení Charge Mate Pro 40 na trh. Na rozdíl od dřívějších verzí mechanických, nový Charge Mate Pro 40 poskytuje elektronické nabíjení dvou baterií s velmi malým poklesem napětí, takže nabíjení dvou baterií z jednoho zdroje současně je účinné a efektivní.

Upřednostnění bezpečnosti

Nový Charge Mate Pro 40 omezuje nabíjení na druhou baterii pro ne více než 40 ampér a podporuje  primární baterii (obvykle startovací baterii), která je nabíjena prioritně. Zpětný proud je automaticky zablokován  a to i v případě, že sekundární baterie má vyšší napětí. V případě nefunkční hlavní baterie je funkce nouzového startu k dispozici prostřednictvím volitelného přepínač bypassu.

Charge Mate Pro 40 lze použít v  situaci, kdy vozidlo má dvě baterie a  pouze jeden nabíjecí zdroj, například, když jsou startovací baterie a servisní baterie připojeny k alternátoru. V tomto případě Charge Pro 40 zajistí, že servisní baterie bude nabita jako první a zároveň bude nabíjet startovací baterii. Následné blokování jakéhokoliv zpětného proudu z této druhé baterie udržuje servisní baterii v perfektní kondici a také zabraňuje poklesu napájení v elektrické síti.

Konstrukce vysoké kvality

Jako všechny produkty MASTERVOLT,  také Charge Mate Pro 40 je robustní konstrukce, konstruovaný pro mořské prostředí, a je vhodný pro všechny typy nabíječek a alternátorů. Elektronika je dimenzována dle normy IP67 a je uložena v pouzdře odolném proti korozi, které je lemováno dvěma hliníkovými chladiči. Provozní stav je indikován pomocí LED. Automatická detekce baterie znamená, že toto zařízení bude pracovat bez problémů s buď 12 V nebo 24 V baterií.

Klíčové vlastnosti:

  • Efektivní duální nabíjení baterií z jednoho zdroje
  • Omezené nabíjení druhé baterie 40 A
  • Upřednostňuje hlavní baterii pro vysokou spolehlivost systému
  • Blokuje zpětný proud za všech okolností a stabilizuje palubní síť
  • Vhodné pro všechny typy nabíječek a alternátorů
  • IP67 krytí elektroniky
  • Pouzdro odolné korozi a jednoduchá instalace

Technická  specifikace:

Rozměry, vxšxh:    157 x 140 x 80 mm
Hmotnost:             0.6 kg
Vstupní napětí:     8-32 V
Napětí baterie:     12 V - 24 V automatické rozpoznání
Výstupní proud:    Ne více než 40 A
Spínací napětí:     13.5 V / 27 V po 5 sec.
Vypínací napětí:   12.75 V / 24.5 V po 2 sec.
Počet baterií:        2
Připojení:              3 faston konektory, plus 2 šrouby
Provozní teplota:  -40 °C až 60 °C
Monitoring:          LED varovný a provozní display