0 Kč

Kombinace měniče a nabíječky - Mastervolt ˝MassCombi˝ Ultra 12/3000-150 (230V)

Kód zboží: 38013000

Kategorie: 1

Dostupnost: Na dotaz

Výrobce: MASTERVOLT

Záruka: 2 roky

 

Vaše cena: 73 510 Kč (88 947 Kč s DPH)

Množství:

 

Display: LED display
Rozměry v/š/h:  472x318x175mm
Hmotnost: 15kg
Certifikace: CE, E-certifikát, ABYC

TECHNICKÁ SPECIFIKACE: 

Nabíjecí charakteristika: IUoU, automatická třístupňová pro AGM,
Gel, Lithium-ion, elektrolytické, spirálové a NiCd baterie
Zemnící relé: nastavitelné
Teplotní rozsah: -25°C až +80°C (okolní teplota), postupný pokles výkonu při teplotě >40°C
Třída krytí: IP 23 (při vertikální montáži)
Integrovaná ochrana proti: přehřátí, AC přetížení, AC a DC zkratovým proudům, přebíjení a přílišnému vybíjení baterie
MasterBus kompatibilní: ano

SPECIFIKACE SOLÁRNÍHO DC VSTUPU:

Vstupní rozsah napětí: 25-50V
Maximální výkon panelu: 500W
Maximální nabíjecí proud: 30A při 14,25V
Maximální vstupní proud: 19A

SPECIFIKACE SINUSOVÉHO MĚNIČE: 

Nominální vstupní napětí: 12V DC
Výstupní napětí: 230V AC 
Frekvence: volitelná 50/60Hz
Výstupní charakteristika: čistý sinus
Trvalý výkon při 40°C: 3000W
Špičkový výkon: 6000W
Možnost paralelního zapojení: až 10ks
Třífázová konfigurace: ano až 3 zařízení
Max. účinnost: >90%
Max. zvlnění na baterii: <5%
Max. spotřeba bez zátěže (ON/ měnič OFF/OFF): 16W/4W/0W

SPECIFIKACE BATERIOVÉ NABÍJEČKY:

Nominální vstupní napětí: 184-275V
Nominální bateriové napětí: 12V
Maximální nabíjecí proud při 40°C: 150A při 14,25V
Nabíjecí charakteristika sekundární nabíječky: IUoU automatická třístupňová nebo konstantní napětí
Výstupní napětí sekundární nabíječky: 12V
Výstupní proud sekundární nabíječky: 10A
Teplotní senzor baterie: ano, součástí

SPECIFIKACE PŘENOSOVÉHO SYSTÉMU: 

Vstup generátoru (spínaný): 50A
Hlavní vstup (spínaný): 30A
AC výstup 1: 67A
AC výstup 2 (spínaný): 50A
Doba přenosu: jednolitá (UPS, <1ms)
Rozsah přenosového napětí (nastavitelný): 184-275V
Rozsah přenosové frekvence (nastavitelný): 35-68Hz
 

Mastervolt, holandský leader v mimo síťových elektrických systémech, představuje unikátní MassCombi Ultra- kombinaci měniče a nabíječky v kompaktním formátu s „inteligentním“ přenosovým systémem, vysoce efektivním solárním regulátorem nabíjení MPPT* a samostatnou druhou nabíječkou, kterou lze nastavit individuálně. Toto vše je obsaženo v jedné kvalitní, robustní jednotce, kterou lze snadno nainstalovat. MassCombi Ultra splňuje požadavky dnešních energeticky náročných systémů a integruje všechny potřeby elektrického systému. To zjednodušuje instalaci, snižuje celkové náklady a  zvyšuje výkon. 

*MPPT (maximum power point tracking) ⇒sledování maximálního bodu výkonu

Použití nejnovější technologie

MassCombi Ultra obsahuje revoluční technologii vyvinutou vlastním technickým týmem Mastervolt. Mezi hlavní přednosti měniče patří nejnovější, vysokorychlostní technologie měniče V6 a ultra rychlého, výkonného DSP řízení. To nabízí uživatelům velké výhody, jako je např. velmi nízká spotřeba proudu "naprázdno" (bez zatížení), tím MassCombi chrání Vaše baterie před vybíjením. Další výhodou je schopnost poskytnutí extrémního špičkového výkonu, který umožňuje vysoký proudový odběr zátěže, a tím snadno a bez vzniku energetických poklesů v síti může sloužit například pro rozběh klimatizace. Další výhodou je vysoká účinnost, díky níž je MassCombi nejucelenějšíprodukt ve své třídě. 

MassCombi Ultra v MasterBus systému

MassCombi Ultra se perfektně hodí do MasterBus systémů. Všechny komponenty lze snadno připojit přes MasterBus síť. K monitoringu a řízení  instalace stačí pouze jeden dotykovým panel MasterView Easy MKII. Ten bude poskytovat a spravovat všechny informace o MassCombi, akumulátorech a jiných zdrojích energie např. generátoru, AC sítě nebo solárních panelů. 

Tichý provoz

Tichý provoz MassCombi Ultra i při vyšším dodávaném výkonu, zajišťuje aktivní koncept optimalizace chlazení. Vylepšená konstrukce MassCombi Ultra, která zajišťuje efektivní chlazení, nabízí optimální výkon a tichý provoz zároveň.  MassCombi může poskytnout až 50% nabíjecí proud nebo výkon měniče bez nutnosti použití ventilátoru. To je ideální zejména pro noční provoz, kdy je spotřebováváno malé množství energie, ventilátor se zastaví a provoz zařízení je velmi tichý. Při velkých požadavcích na výkon, nebo pokud je okolní teplota příliš vysoká, aktivní optimalizace chlazení reguluje otáčky ventilátoru lineárně dle potřeby, tudíž se ventilátor nikdy netočí zbytečně příliš rychle a nevzniká tak zbytečný „hluk“.

Větší efektivita využití solární energie

Mezi další zajímavé funkce MassCombi Ultra patří solární DC vstup a výstup druhé samostatné nabíječky. Mastervolt vyvinul vysoce efektivní vestavný regulátor solárního nabíjení MPPT. Tento regulátor nabízí mnohem větší efektivitu využití solární energie pro nabíjení Vašich baterií.

Druhá samostatná nabíječka

Všechna zařízení MassCombi Ultra mají integrovanou druhou nabíječku, (kterou lze u většiny typů nabíjet jak 12V, tak 24V DC baterie). Tato praktická funkce, zjednodušuje instalaci a snižuje celkové náklady.

Paralelní třífázové operace

Funkce MassCombi Ultra se stává nedostižitelná, v konstrukčním řešení zařízení, které umožňuje paralelní a třífázový provoz pro větší aplikace až do 35kW.

Bezkonkurenční výkon

Mass Combi Ultra 24/3500-100 může poskytovat trvalý výkon 3500W při teplotě až 40°C a nabízí 200% špičkový výkon. Kromě toho MassCombi Ultra přichází s nejvýkonnější bateriovou nabíječkou ve své třídě, s bezkonkurenčními 100A při plném nabíjecím napětí, pro rychlé nabíjení hlavní baterie.

Optimální použití baterie

Dle aplikovaných mnohaletých zkušeností Mastervolt, MassCombi Ultra poskytuje celou řadu vlastností, které Vám zajistí co nejvíce z Vašich baterií: maximální výkon a dlouhou životnost. Mezi hlavní klíčové vlastnosti patří: DC napětí bez zvlnění, tudíž nedochází ke zbytečnému zahřívání baterie a velmi nízký proud „naprázdno“, který zaručuje, že každá Ah bude využita optimálním způsobem.

Domácí komfort

Funkce oddělených AC výstupů. První výstup slouží pro trvalé poskytnutí napájení upřednostněných zátěží, jako jsou například chladničky nebo audio systémy. Druhý výstup je pro neupřednostňované zátěže, jako jsou například, ohřívače vody, které budou automaticky odpojeny v jakémkoliv nastavení, ve prospěch přenechání výkonu preferované zátěži.

Snadná instalace

Pečlivě navržené zapojení bylo optimalizováno pro snadnou instalaci zařízení. Instalace a připojení kabelů tohoto zařízení je prováděno pomocí pevných svorek. Nejsou zde použity kabelové průchodky. 

 

 

 

. .
Heureka - ověřeno zákazníky