Cooling boxes

 

Vážený zákazníku,

společnost DALIX, s.r.o. - oficiální zástupce Dometic - WAECO (Švédsko/Německo), Sawafuji Electric Co.Ltd. - ENGEL (Japonsko/Austrálie), OLIVO (Francie) a distributor ARB  (Autrálie), Vitrifrigo, IndelB a COLDTAINER (Itálie). Nabízíme široký sortiment mobilních chladniček (autochladniček a automrazniček) a doplňkového příslušenství. 

Nejste-li předem rozhodnuti o koupi autochladničky, věnujte prosím pozornost odkazu uveřejněném na portálu nebo informacím v těchto článcích.


        

 

 

 

 

Hlavní důraz klademe na kvalitu jednotlivých typů a na to, abychom dokázali uspokojit co nejširší skupinu zákazníků a umožnili připojení k většině dostupným zdrojům el. energie. Dnes lze již běžně mobilní ledničky připojit na palubní napětí 12,24V DC, hlavní síťové napětí 230V AC, plyn PB,  solární panely  a u ledniček pro kolejová vozidla nabízíme připojení na 48V DC. 


V našem obchodě najdete autochladničky termoelektrické, které jsme rozdělili do skupin termoelektrické HOBBY, termoelektrické PROFI a termoelektrické Ostatní.

Do skupiny HOBBY jsme zařadili autochladničky pro zákazníky, kteří od chladničky očekávají více, než jen získat transportní box na potraviny. Zásadou našeho obchodu s autochladničkami je neklesat pod určitou hranici kvality nabízených typů. Základním kritériem této hranice je izolace boxů. Žádná vzduchová mezera mezi stěnami boxů nebo polystyrén, ale polyuretan. Kvalitní izolace boxů je jednou ze základních podmínek dosažení alespoň min. teplotních rozdílů vůči okolí 20°C. Tento teplotní rozdíl chlazení vůči okolí je udáván většinou výrobců termoelektrických chladniček nebo agregátů, i když mnohdy není zcela objektivní.
 

To jsou důvody, proč každý nabízený výrobek před distribucí otestujeme.

Ve skupině PROFI jsou převážně nabízeny autochladničky zaměřené na profesionální využití  nebo pro zákazníky, kteří již mají předchozí zkušenosti s "levnou technikou" a nyní očekávají výkon a kvalitu a to i za cenu vyšších pořizovacích nákladů. Skupina těchto autochladniček je vyrobena na vysoké úrovni zpracování, s výbornou PU izolací a většinou nabízí možnost kombinací na připojení k palubní síti 12V, 24V nebo hlavní síti 230 V. 

V nabídce nejsou zařazeny autoledničky, které získáte kompletací se zástavbovými termoelektrickými jednotkami. Cenově bychom se dostali do segmentu autoledniček kompresorových. Dnes jsme schopni dodat autochladničky kompletní, obdobných parametrů, navíc bez nutnosti externích adaptérů na připojení k síti 220 V a to za daleko nižších pořizovacích nákladů. Samostatné termoelektrické jednotky dnes nacházejí široké uplatnění v jiných aplikacích.

Zvláštní skupinu tvoří autolednice pro Zdravotnictví, kde nabízíme produkty splňující náročné podmínky transportu sledovaných vzorků.  

Hlavní skupinou našeho obchodu jsou autoledničky kompresorové a to od výrobce světově proslulých swingkompresorů, japonské firmy Sawafuji Electric Co.Ltd. (koncern HONDA), který vyrábí autoledničky/automrazničky ENGEL a dále od společnosti DOMETIC s výrobky nesoucí stejné označení - DOMETIC. Obě firmy - DOMETIC i ENGEL na našem trhu zastupujeme a jsme v přímém spojení. Tímto se snažíme zajistit především rychlé dodávky zboží a poskytnout kvalitní servis všech produktů. Dále dodáváme na trh velmi kvalitní autolednice ARB a v neposlední řadě VITRIFRIGO a IndelB, které spíš než kvalitou osloví především cenou.

Pro vaši jednodušší orientaci jsou v našem obchodě jednotlivé značky a typy autoledniček členěny na kompresorové ENGEL boxy a kompresorové ENGEL vestavné, dále kompresorové WAECO boxy, WAECO vestavné kamiony, bus a WAECO vestavné lodě, karavany, dále kompresorové IndelB boxy a kompresorové IndelB vestavné. U jednotlivých typů získáte informace a základní popis a rovněž přednosti a nedostatky, což jsou výhradně naše osobní zkušenosti a názory.

Magazín Trucker napsal

V této části bychom se rádi pozastavili a blíže Vás seznámili se světovou jedničkou v oblasti mobilního chlazení, japonskou společností Sawafuji Electric Co. Ltd.Austrálie a jejími autochladničkami nesoucí obchodní název ENGEL.


Před více jak 45 lety firma Sawafuji Electric Co. Ltd. (Japonsko) získala dokumentaci senzačního výrobku: Swingmotor.

Od počátku roku 1960 firma vyvinula, na základě této technologie, vysoce výkonnou a účinnou kompresorovou chladící jednotku. Zatímco spousta jiných výrobců mobilních chladniček a mrazniček používá jednotlivé komponenty od subdodavatelů z celého světa, firma Sawafuji Electric Co. Ltd. sama vyrábí a zdokonaluje své chladící jednotky po mnoho let. "Swing Kompresor" je záměrně konstruován tak, aby odolával rázům, otřesům, zrychlení 6g a pracoval v nejtěžších provozních podmínkách. Vyznačuje se schopností plného výkonu až do náklonu 60 stupňů. 

   

Autochladničky/automrazničky ENGEL, vybavené těmito kompresory, se vyznačují především svou robustností, dlouhou životností a kvalitou, a to již více jak 45 let! To jsou důvody, proč ENGEL poskytuje jako jediný záruku 3 let. Chladničky ENGEL se začlenily do obchodu od Austrálie, přes Afriku, až do Evropy. Obzvláště v zemích, kde jsou na chladničky kladeny vysoké nároky, se těší vysoké vážnosti. Spolehlivost, robustní konstrukce, jakož i chladící výkon přesvědčily především. Tisíce chladniček, které byly vyprodukovány před 20 nebo před 30 lety stále ještě fungují a udržují nápoje a jídlo čerstvé nebo tyto produkty hluboce mrazí. Autochladnička ENGEL MT-45-D získala v roce 2006 na mezinárodním veletrhu užitkových vozidel AUTOTEC v Brně prestižní ocenění - AUTOTEC PRIX 2006 za "technicky dokonalý výrobek". 

V sedmdesátých letech minulého století vznikla společnost WAECO a odrazovým můstkem byly právě japonské autoledničky ENGEL. Postupem času začíná společnost s výrobou a distribucí vlastních autoledniček, s využitím kompresoru Danfoss, kterého využívají i jiní výrobci mobilních chladniček. V současné době je bývalé WAECO součástí Dometic Group a stále patří k největším distributorům mobilních chladniček s výrobními závody v USA, Itálii, Polsku a Číně, kde je převážná část produkce vyráběna.

Plynové autochladničky
Poslední skupinou námi nabízených mobilních chladniček jsou lednice plynové (absorpční), které dále členíme na plynové volně stojící / vestavné a plynové boxy a plynové vestavné pro karavany. Výhodou těchto chladniček je absence jakýchkoliv pohyblivých částí, tichý chod a možnost provozu na 12V DC, 220V AC a plyn (tzv. trojkombinace). V naší nabídce najdete rovněž lednice s napájecím napětím 24V DC (pro kamiony), a dle našich zkušeností se jedná o nejméně vhodné řešení právě pro tato vozidla. Poměrně velká aparatura předurčuje velikost boxu, velké proudové odběry bez jakéhokoliv jištění a náchylnost na provozní rovinu boxu. Toto jsou důvody proč volit jiné řešení.
 

Závěrem upozornění: každá autochladnička musí být z bezpečnostních důvodů umístěna a upevněna ve vozidle takovým způsobem, aby nebyla zdrojem nebo příčinou poranění osob či poškození majetku. Autoledničku zabezpečte proti pohybu námi dodávanými upevňovacími sadami nebo jiným vhodným způsobem a to tak, aby se stala nedílnou součástí vozidla.

Vážení zákazníci,
zde jsme vám chtěli sdělit základní informace k námi nabízenému sortimentu, ať již mobilních chladniček, autoledniček nebo automrazniček. Neuvádíme zde záměrně principy chlazení jednotlivých typů. Tyto informace vám rádi na požádání poskytneme.

Děkujeme za návštěvu našeho obchodu.

Společnost DALIX, s.r.o.