Fuel operated heaters, heat exchangers

Ani se tomu nechce věřit: stále ještě existují tisíce lidí, kteří každý den nasedají do ledničky. Co jiného je vozidlo, které stálo několik hodin na mrazu a jehož okna musíte škrábat?

V chladu, mokru a při sněhových vánicích zamrzají skla automobilu, vlezlý mráz a vlhko jsou nepříjemné při čekání a odpočinku. To vše škodí zdraví, koncentraci a snižuje výkonnost. Pokud využíváte své vozidlo k podnikatelským účelům, škodí to také obchodu. Nehody nebo i běžná zpoždění dokáží překazit veškeré vaše plány. A to pomlčíme o možném riziku onemocnění.

Je tady skvělé řešení: vytápět nezávisle na motoru!
Nezávislá topení Eberspächer vytápějí interiér vozidla, pracovní kabiny a nákladní prostor na příjemnou "pracovní teplotu", a to nezávisle na motoru. Nezávislá topení Eberspächer znamenají komfort, bezpečnost a hospodárnost.

Z nezávislého topení Eberspächer mají užitek všichni

1. Řidič, protože nastupuje do vyhřáté kabiny a má kolem dokola výhled bez zamrzlých oken. Rovněž během čekání a oddechu i při přenocování v kabině vozidla se topení Eberspächer postará o příjemnou teplotu.
2. Motor, protože se odvděčí bezvadným startem a delší životností.
3. Náklad, protože se bezpečně a bez poškození mrazem dostane na místo určení.
4. Životní prostředí, protože nízká spotřeba paliva znamená zmenšení emisí spalin, nemluvě o snížení množství škodlivin a nízké hladině hluku oproti nutnému chodu motoru naprázdno, není-li vozidlo vybaveno nezávislým topením.

Vzduch nebo voda – máte možnost volby

Firma Eberspächer má na programu dvě zcela odlišné technologie nezávislých topení, aby dokázala optimálně vyhovět vašim požadavkům: teplovzdušná topení jsou mimořádně vhodná pro nízkou spotřebu proudu, extrémně rychle dokáží předat teplo do okolí a jsou zcela nezávislá na motoru vozidla.
Teplovodní topení nabízejí další výhodu tím, že předehřívají jak motor vozidla, tak také interiér: už nikdy studené starty.

Nezávislá topení Eberspächer pro každé použití
Jaký typ nezávislého topení připadá pro vaše vozidlo? Zde si můžete vybrat:

Originální teplovzdušné topení pracuje zcela nezávisle na chodu motoru vozidla. Na jedné straně nasává studený vzduch z interiéru nebo zvenčí a ohřívá jej, na druhé straně jej odvádí do vnitřního prostoru. Pro rychlé vyhřátí interiéru jsou teplovzdušná topení vhodná zejména pro transportéry, kabiny řidičů nákladních vozidel, nákladové prostory, obytné automobily a lodě, ale také pracovní kabiny stavebních a zemědělských strojů a kolejových vozidel. Z hlediska zástavby lze teplovzdušná topení namontovat jak do kabiny řidiče, tak vně kabiny.

Originální teplovodní topení jsou výhodná pro současný ohřev motoru a interiéru vozidla. Většinou se zabudovávají do motorového prostoru a integrují se do chladícího okruhu. Topná energie je odebírána vlastním výměníkem tepla vozidla. Jemně dávkovaný teplý vzduch se přes stávající rozvod vzduchu rozvádí do kabiny. Spínací hodiny pro naprogramování startu topení, nebo dálkové ovládánízvyšují komfort a vyhovují í náročným požadavkům.


Dodatečná úprava pro turbodieslové motory vybavené z prvovýroby přihřívačem. Vozidla turbodiesel s optimalizovanou spotřebou a s motory s přímým vstřikem (a proto extrémně úsporná) vytvářejí pouze velmi malé ztrátové teplo, které lze využít pro vytápění interiéru. Pro vyrovnání tohoto nedostatku je řada vozidel standardně vybavena přihřívači firmy Eberspächer. Pro vás je praktické: Přihřívač je již připraven na přestavbu na normální nezávislé topení. Sada pro dovybavení firmy Eberspächer dělá pak z přihřívače topení, které je nezávislé na motoru, a to za mimořádně výhodnou cenu.

Ke každému nezávislému topení lze volit ovládací prvek, a to od obyčejného přepínače až po telefonní dálkové ovládání.


Rádi bychom upozornili, že každá dodávka topení se skládá z topného přístroje + zástavbové sady + ovládacího prvku + další možné komponenty (spouštěcí relé vozidlového ventilátoru, přípojka paliva, apod.). Při dotazu na cenu teplovodního topení je proto nutné uvést základní charakteristiku vozidla, tak, aby bylo možné cenu blíže upřesnit. Pro přesnější stanovení ceny je nutné uvést: typ a tovární značku vozidla, rok výroby, druh paliva, objem motoru v ccm, typ převodovky, druh klimatizace.


 Naše nabídka nezávislých topení je doplněna o výměníky tepla.


 A několik otázek na závěr:

Víte, že jeden studený start zatěžuje motor stejně jako přibližně 70 kilometrů jízdy po dálnici?

Víte, že předehřátý motor má ve fázi startu o cca 20% nižší spotřebu paliva?

Víte, že předehřátý motor má přibližně o 60% nižší emisi škodlivých látek?

Víte, že v naší oblasti je velmi krátké léto, ale více jak půl roku zima?


Teplo do vašeho vozidla vám přeje

společnost DALIX, s.r.o.