Cooling units

Vážený zákazníku,

naše společnost Vám nabízí možnost individuální stavby vlastní mobilní chladničky nebo mrazničky.

Pokud již vlastníte mobilní chladničku a vaše chladicí jednotka již "dosloužila", nabízíme Vám několik možností, jak provést náhradu chladící jednotky vlastními silami.

Pokud nevlastníte mobilní chladničku a rádi byste si ji zhotovili, využijte naší nabídky velmi kvalitních izotermických boxů, doplněných vhodnou chladící jednotkou. Doporučujeme Vám, abyste nás kontaktovali a my Vám poradíme, jak ledničku vyrobit a to tak, aby splňovala Vámi požadované parametry (volba izolace, volba použitých materiálů, volba chladicí jednotky, atd.). Toto platí i v případě, že již vlastníte izolovaný box a rádi byste ho pouze doplnili chladící jednotkou.

K těmto účelům jsme dříve nabízeli chladící termoelektrické agregáty (jednotky), nyní dodáváme kompresorové agregáty (jednotky či celé sestavy).

Termoelektrické chladící jednotky (systém vzduch/vzduch), jejichž základem je Peltierův článek, mají několik předností, ale i nedostatků. Hlavní předností je bezesporu ekologický provoz, velmi snadná zástavba do boxu a schopnost provozu v jakékoliv poloze. K nedostatkům patří poměrně velké proudové odběry, nelze jimi mrazit a výkon je velmi ovlivněn okolní teplotou. K těm největším nedostakům pak patřila pořizovací cena samostatných agregátů a tak byla jejich produkce zastavena nebo jsou agregáty v upravené podobě využívány v jiném odvětví. Ve zjednodušené podobě se můžete setkat s těmito agregáty u levnějších verzí termoelektrichých autochladiček.
  

U kompresorových jednotek je velkou předností rychlost nachlazení, možnost i mražení a to i hlubokého, malé proudové odběry a možný provoz na solární energii.

Mezi nedostatky patří především schopnost pracovat v omezeném náklonu. Např. kompresory Danfoss do náklonu 35°. Oproti tomu kompresory SAWAFUJI pracují v jakékoliv poloze, až do náklonu 60° v plném výkonu.

Hlučnost kompresorů a malá vibrační odolnost je již minulostí. Spousta termoelektrických autochladniček je hlučnější díky akustickému hluku ventilátoru. Vibrační odolnost 6g kompresorů SAWAFUJI předurčuje použití v opravdu náročných podmínkách.

V naší nabídce kompresorových sestav najdete prozatím sestavy s kompresory Danfoss. 

Kompresorové sestavy jsou z výroby naplněny ekologickým chladivem R 134a a opatřeny rychlospojkami k jednoduchému spojení se zvoleným výparníkem. Sestavy jsou podle výkonu seřazeny do řady 50, 80 a 90 a v těchto řadách blíže členěny, např. 95, 96 … Toto členění je dáno uspořádáním jednotlivých komponentů.
V naší nabídce vždy najdete k jednotlivým typům doporučený výparník.
 


Naše rada a doporučení na závěr:
Při jakýchkoliv pochybnostech při sestavování vlastní mobilní chladničky nás kontaktujte, rádi Vám poradíme. Použitím nevhodné izolace, např. montážní okenní pěny jako hlavní izolace, můžete být nemile překvapeni.


Společnost DALIX, s.r.o Vám přeje mnoho úspěchů při sestavování vlastní mobilní chladničky.